Co je pro člověka nejdůležitější?

Sibyla věštkyně delfská

Odpovědi dětí a teenagerů na tuto otázku se zcela jistě budou lišit od odpovědí mladých dospělých, ty zase od odpovědí zralých lidí. Odpovědi nemocných od odpovědí zdravých. Odpovědi zamilovaných od odpovědí zklamaných, a taky úspěšných od neúspěšných. Odpovědi juniorů od odpovědí seniorů, zaměstnanců od odpovědí podnikatelů. Odpovědi matek a otců od odpovědí bezdětných atd. atd. atd.

Vím to, protože v každém období svého života bych na tuto otázku odpověděla jinak. Ať už jsem se ve svém životě nacházela na jakémkoli místě, v jakékoli roli, odpovědět na tuto otázku bych mohla jedině z té úrovně vědomí a zkušeností, na které jsem se právě nacházela. 

Když si tuto otázku položím dnes, „Poznej sama sebe“ je pro mě právě teď tou nejlepší odpovědí, protože vím, že čím lépe znám svoje vnitřní motivy pro různá rozhodnutí, tím více svobody při rozhodování mám. Čím více vím o tom, proč se bojím milovat, tím více šancí mám pro lásku. Čím víc znám své strachy a obavy, tím víc se od nich můžu odpoutat. Čím víc, vím o tom, čemu věřím, tím víc můžu zkoumat, jaké to má dopady do mého života. A tak bych mohla pokračovat ještě drahnou chvíli.

V rámci přípravy projektu on-line Podoby ženy (spoluautorky Andrea Ciganiková, finanční koučka a Lucie Václavková, fotografka) vznikla sekce Vnitřní život ženy, která se přehledně a jednoduše zabývá čtrnácti tématy od lásky přes sexualitu až po svobodu. Nyní je k dispozici jako e-pracovní sešit s názvem Vnitřní svět ženy. K nahlédnutí zde.

Miluju provázet klienty jejich vnitřními světy a podporovat je na cestě pochopení, porozumění a uzdravování. Mým darem je přivádět do vědomí to, co schází jejich celistvosti i objevovat bolestivá dramata v lidské duši. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.