Můj příběh

Když se dnes setkám s klientkou nebo klientem na konzultaci, málokdy vím, jaké téma otevře. Když za mnou přijde žena nebo muž, a řeší  své příběhy a dramata a svěří se mi s pochybami o svém životě, o nejistotách a obavách, o tom, jak to všechno zvládne, můžu jí nebo mu s klidem říct, že vše bude dobré, protože pokud to ještě není dobré, znamená to, že to ještě není konec.

Před několika lety jsem se rozhodla vyměnit svůj koníček za svou profesi. Spiritualitu a duchovní život jsem pro sebe objevila už v dětství, rozvíjela v mládí a cvičila se v ní ve zralém věku. Postupně jsem nabírala osobní zkušenosti, protože čím víc jsem se zajímala o velká mystéria života, tím více jsem se učila sama o sobě. Známí se na mě začali obracet v okamžiku, kdy si řešili vlastní trable. Zatoužila jsem se této profesi věnovat naplno a rozhodla se do toho prostě skočit.

Postupně jsem překonávala své strachy a obavy, vím, že lidská bytost je zároveň silná i křehká, že jistá opatrnost je na místě. Když jsem si ale uvědomila, že je lepší druhého podpořit než ho nechat být i jakou hodnotu by pro mě osobně měla moje služba v době, kdy jsem si já sama řešila vleklé osobní problémy, bylo prostě rozhodnuto. Šla jsem do toho.

Svůj zájem o psychologii a spirituální stránku života, stejně jako hledání odpovědí na svoje otázky teď můžu využít při profesionální podpoře a spirituálnímu koučinku klientů.

Moje práce vychází z konceptů šamanismu, bioenergetiky, Enneagramu a rodinných konstelací. Zásadní zkušenosti, ze kterých vycházím kromě psychologie:

Jóga, Mgr. Jarmila Koudelková; Enneagram, typologie osobnosti, PhDr. Eva Velechovská, Emanuel Byrtus; Vědomí, Diamond Logos, Esence, Terapie vnitřního dítěte a traumatu, Prasadam, žák Osha; Rodinné konstelace, Jan Bílý, Rodinné konstelace, šamanská práce s tělem, poznávání energií, práce s procesy, Moa Doris a Josef Grevensttete; Výklad z karet; PhDr. Daniela Juráňová; Hypnóza, PhDr. Zíka; Šamanismus, Bioenergetika, Lovemaking; John Hawken; Psychomotorický systém tří těl (Niek Brouw); Ing. Mária Turiničová; EFT, NLP, Koučink; Mgr. et. Bc Barbora Korotková; Učitel snění 1 stupeň, Robert Moss…