REFERENCE

Přišel jsem za Renčou, když jsem se v životě dostal do bodu, že už jsem nevěděl, jak svoji situaci dál zvládat sám a také jsem se těšil z toho, že budu mít o koho se opřít a s kým se pravidelně uvidím. Už jsem měl pár individuálních sezení minulý rok, tak jsem věděl, co mohu od Renči očekávat. Domluvili jsme si 12 sezení, které ze začátku byli každý týden a postupem času se intenzita zmenšovala, kdy jsme se vídali jednou za dva až čtyři týdny. Celkově naše setkání trvaly půl roku. Hlavní věc, kterou jsem se naučil je práce se svými emocemi a se svojí energií. Byl jsem chycen ve své hlavě a vůbec jsem nedokázal žít svůj život tady na Zemi. Snažil jsem se najít si svoji cestu několik let, ale nevěděl jsem hlavní příčinu co mi bránilo k tomu žít svůj život tak, jak ho skutečně chci. Byla to taková praktická psychologie. Odhalovali jsme spousty nahromaděného strachu a vzteku, dostávali jsme se k jejich příčinám, které pocházeli z raného dětství, a já jsem je tak zvědomil, naučil jsem se s nimi pracovat a prvně se jim postavit ve vlastní energii. Renča je šikovná a dokáže se na vás naladit, a tudíž dokáže lépe vidět a cítit vaši situaci. Často i takhle představovala někoho, komu jsem se potřeboval „postavit“, s kým se spojit a co se naučit komunikovat, a to nejdříve v bezpečném prostředí. Jsem Renče velice vděčný. Pomohla mně se správně nasměrovat v životě a předala nástroje, jak pracovat s vlastní psychikou a svými emocemi. Cítím, že dokážu postupně žít svou vlastní energii a objevuji to, co mě jsem někde v dětství ztratil.
Petr B.
Ráda bych se tímto podělila o svůj osobní příběh. Léta jsem se snažila pracovat na sobě. Navštěvovala různé kurzy, semináře, četla knihy a stále jsem měla pocit, že se jen zahlcuji novými věcmi a že to stále nějak není ono. Až mě v záplavě všech sebepoznávacích, esoterních, terapeutických nabídek zaujal právě víkendový seminář Renaty. Při setkání s ní jako by se ve mně „něco“ propojilo…. Krásnou lidskou formou nás velmi profesionální cestou vedla K SOBĚ…..nebylo to jen A bez B….žádné čáry máry fuk, tohle, tohle a tohle je špatně. Tohle, tohle a tohle je správně. Díky ní jsem opravdu poznala sama sebe a mohla se vydat na skutečnou cestu transformace. Ráda se k ní vracím na individuální hodinku (dvě) ve chvílích kdy jsem na rozcestí a potřebuji trochu „nakopnout“. . Zní to asi zvláštně, ale jiné slovo mě v tuto chvíli nenapadá…všem co bloudí a jsou ztraceni v dnešní uspěchané době bych ráda vzkázala. Přestaňte si stěžovat na nepřízeň osudu, na nesprávné lidi co potkáváte, na nefunkční vztahy…. vypněte televizi, PC, telefon, udělejte si čas a něco změňte tady a teď. Renčo s pokorou a láskou ti tímto děkuji že mě na mé cestě provázíš.
Marcela V.
Renatko, děkuji za výklad z karet , jsi fakt dobrá ....a doporučuji všem.
Zuzka Č.
 "Reni, já se také připojuji…moc dobrý výklad...děkuji"
Martina H.
S Renatou jsme několikrát společně pracovaly na tématech týkajících se rolí v partnerském vztahu. Moc se mi líbí její jemný a laskavý přístup. Je velmi šikovná a citlivá průvodkyně.
Evka N.
Esoterika a duchovno, konstelace a duchovní síla,… Našlo by se mnoho pojmů, ke kterým se stavím s nedůvěrou. Vše to neuchopitelné, těžko popsatelné, nezařaditelné do tabulek a grafů. Jenomže v této kategorii se také nacházejí naše vztahy. Ať už partnerské, rodinné, nebo pracovní. Odpověď na otázku, jak tyto vztahy popsat, zařadit, zaškatulkovat, analyzovat jsem zatím nenašel. Mám ale silný pocit, že to ani není potřeba. Renata mi ukázala, že ta cesta vede jinudy. Oprostit se od našich předsudků a stereotypů. Nebát se experimentovat. Nebát se toho, co v této oblasti nechápeme. Uvolnit se a být sami sebou.
Roman F.
"S Renatou jsem pracovala pomocí systemických konstelací. Vnímala jsem ji jako velice soucitnou a citlivou, napojenou na Existenci a téma, které se v konstelaci odehrávalo. Dokázala posunout věci tím správným směrem. Některé souvislosti mi „docvakávaly“ ještě několik hodin poté a Renata mi k nim poskytovala potřebnou oporu a poradenství. Za to jí děkuji."
Martina M.
Renatka mi udělala výklad z karet a velice mi pomohla urovnat si a zvědomit to, co momentálně prožívám. Líbilo se mi, že vyklad byl víceúrovňový - osobni vztahy, práce/životní poslání, mé výzvy v současné a nadcházející době, finance. Nutno poznamenat, ze Renatka se při práci stává opravdovým "kanálem" a napojuje se na samu Existenci. Říkala věci, které sama nemohla vědět, ale Existence ji je našeptávala do ouška. Přitom zůstává ve své síle a láskyplná. Její výklad karet mohu rozhodně doporučit.
Martina K.
Ještě nikdy jsem nepracovala s někým, kdo by byl tak mimořádně vnímavý a dokázal vycítit cokoliv, co se ve vás děje. Už během prvního sezení se odkryly moje nejhlubší témata a díky Renatině velmi citlivé práci, jsem je dokázala vnímat, prožívat a dokonce o nich i otevřeně mluvit. Přestože některé intuitivně zvolené postupy vypadaly velmi alternativně, byly nečekaně účinné. Pokud mám práci Renaty shrnout třemi slovy, tak jsou to vnímavost, citlivost a láska.
Anna S.
Renčo, musím trochu vyventilovat své pocity z "terapie", kterou jsi mi poskytla. Většinou moc nedůvěřuji tomu, co není vidět a čemu nerozumím. Ze začátku jsem měla dojem, že se jedná o nějaké divadlo, ale posléze mě překvapil účinek Tvého počínání. Psychické i fyzické uvolnění, okamžité zmírnění (kéž by trvalé) problému, který mě k Tobě přivedl.... Z mého pohledu dost zajímavé. Vzbudilo to ve mně nejen zvědavost, ale i důvěru. Díky za čas a energii, kterou jsi do mě investovala.
Jitka K.
Věřím, že to, co se nám v životě děje je vždy z nějakého důvodu a to platí i o setkávání lidí. S Renčou jsme se potkaly před lety jako kolegyně v práci, pak se naše cesty na spoustu let rozdělily a je tomu půl roku, kdy jsme se opět setkaly a to na pro nás obě úplně nové úrovni – jako klient a terapeut. Psychosomatické potíže, kdy mi lékař na ORL řekl, co před sebou valím, že už jsem tam zase a zase bez objektivního nálezu jen bez hlasu a nesnesitelnou bolestí v krku, která podle jeho názoru nemá s krkem nic společného, mě přivedla na cestu návratu k sobě samé a objevování sebe sama. A průvodcem na této cestě plné bolesti, vzteku, bezmoci, síly, lásky, radosti, štěstí a hlavně uvědomění se stala právě Renata. Její schopnost napojení se na člověka je neskutečná. Odhalí, kde si lžete do kapsy jen proto, že máte strach z opuštění stereotypu, vcítí se a pomůže rozmotávat klubko potlačených emocí, křivd a činů, které ovlivňují náš stávající život tak, že ho nemůžeme žít naplno, nemůžeme plně dávat ani brát a trpíme tím nejen my, ale i naši nejbližší a to nejen na úrovni emoční, ale i fyzické. Renata opravdu umí a je člověkem na svém místě. Díky tobě za tebe.
Hana Š.
Tuto referenci nepíšu jako pouhý klient, Renatku znám velmi dobře, je to jedna z mých nejbližších už téměř 20 let. Jdeme spolu cestou hledání, učení se, bolestivých přerodů, stala se mi opravdovou přítelkyní, chápající, otevřenou, empatickou s hlubokými vhledy, ale i nadhledy. Má obrovskou schopnost intuice. Jejím darem je naladit se na člověka a vnímat odkud přichází jeho problém, jeho bolest. Jestli to je naše osobnost, tedy ego, které nás nechce pustit dál, nebo zda jsme „zaseklí“ v rodinném systému a máme nějaká přesvědčení, kterých se nechceme vzdát nebo je-li důvodem zranění z dětství či trauma. Je mnoho rovin, na kterých je možné pracovat, ale málo terapeutů, kteří takto celostně pracují. Renata ovládá spoustu technik, které využívá, nicméně její hlavní předností je „navnímat“ člověka a jít s ním. Podívá se s vámi na to, co sami nejsme schopni vidět, možná vás podpoří v něčem, kde už dlouho přešlapujete a díky tomu může začít vaše vnitřní uzdravování.  Je úžasná ve své energii, živá, otevřená, veselá a pravdivá. Za to si ji moc vážím. Vždycky otevře mé srdce.  Proto ji ráda znovu žádám o pomoc, když se ocitnu na slepém místě a nevím kudy dál.
Martina J.