Chce to klid a nohy v teple

Podzim nehýří jenom krásnými barvami, zasmušilými rány a mlhami v údolích, ale i kapénkami plnými virů, které jsou kýmsi vydechnuty, vykýchnuty nebo vykašlány. Ať se jedná o nachlazení, virózu nebo chřipku, vždy za nimi stojí nějaký vir, nejmenší záškodník z poměrně velké rodiny mikroorganismů.

Dobře větraná místnost, vyhřátá postel, bylinkové čaje, vitamín C a další osvědčení pomocníci jsou nezbytní pro naše uzdravení v případě, že už jsme se stali obětí nějakého virového hackera.

Ale jak jsme se dostali právě do tohoto okamžiku? Kde jsme se o sebe dostatečně nepostarali, že jsme skončili pod pruhovanou duchnou? Prochladnutí, pracovní přetížení, stres, partnerská nedorozumění, nároční potomci, dietní chyby, riziková chování?

Pokud se zamyslíme, jistě najdeme, jak a čím jsme si oslabili vlastní imunitní systém. A pak jistě najdeme i způsoby, jak svůj imunitní systém posílit, způsoby, které fungují právě nám. A když už ležíme pod tou duchnou, stojí za to se zamyslet nad tím, jak vyřešit ony výše zmíněné příčiny.

Zvyšování obranyschopnosti organismu je základem dobře fungující imunity. Jenom vlastní imunitní systém je schopen zbavit tělo škodlivých virů.

Viry nachlazení a chřipky se většinou přenášejí vzduchem jako kapénky, které jsou někým vydechnuty nebo vykýchnuty. Pokud už jste onemocněli, nejlépe je zůstat v klidu a užívat léky, vitamíny nebo byliny. Rozhodně s nástupem do práce nepospíchejte, nedoléčená chřipka může vést k nepříjemným zdravotním komplikacím.

Miluju provázet klienty jejich vnitřními světy a podporovat je na cestě pochopení, porozumění a uzdravování. Mým darem je přivádět do vědomí to, co schází jejich celistvosti i objevovat bolestivá dramata v lidské duši. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.